Czym zajmuje się doradca kredytowy? - poradnia-psychped.pl

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Wbrew pozorom doradca kredytowy? nie zajmuje się tylko udzielaniem kredytów. Tak naprawdę osoba jaką jest doradca kredytowy Żukowo czy w innym mieście ma za zadanie pomóc klientowi wybrać najlepszą opcję dla niego, a jednocześnie ocenić ryzyko takiej transakcji. Oznacza to, że musi mieć bardzo dużą wiedzę nie tylko z zakresu ofert kredytów bankowych, ale także o ryzyku finansowym. Warto też wiedzieć, że doradca kredytowy jest pośrednikiem między bankiem a kredytobiorcą.


W czym może pomóc doradca kredytowy?


Osoby pracujące jako doradca kredytowy Żukowo mają wiele zadań zawodowych. Przychodzą do nich różni klienci czasem tylko po poradę finansową, a innym razem są zdecydowani na konkretny kredyt, ale nie wiedzą czy go dostaną. Najczęściej jednak doradcę kredytowego odwiedzają osoby, które chcą wziąć duży kredyt jak kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, ale nie do końca orientują się w formalnościach czy samej procedurze wzięcia takiego kredytu. I w tym idealnie może pomóc właśnie doradca kredytowy Żukowo. Najpierw znajdzie wszystkie oferty takiego kredytu, potem wraz z klientem przeanalizuje i wybierze na przykład 3 które są warte rozpatrzenia, a kolejno sprawdzi czy dana osoba faktycznie ma szansę na uzyskanie takiego kredytu przez wyliczenie choćby zdolności kredytowej na takich samych zasadach jak robią to banki.


Pomoc z dokumentami


Oczywiście można też iść bezpośrednio do banku i wypełnić wniosek o kredyt, dostać go i zacząć się zastanawiać czy to była dobra decyzja. W takiej chwili też warto iść do doradcy kredytowego. Każdy konsument ma prawo odstąpić od kredytu w terminie 14 dni od dnia podpisania umowy kredytowej. Zatem można iść do doradcy, który sprawdzi zapisy w umowie i jeśli coś nie jest po myśli klienta taką umowę można rozwiązać i zawrzeć nową, która będzie bardziej korzystna w tym samym banku lub w innym.


Doradca kredytowy pomaga też w kompletowaniu dokumentów do dużych kredytów jak na przykład kredyt hipoteczny, ponieważ tutaj potrzeba ich wiele, a w wypadku nowych inwestycji potrzebna jest też dokumentacja od dewelopera. Warto skorzystać z takich usług, ponieważ sam kredyt dostanie się szybciej, ale też na korzystnych warunkach.

Słowa kluczowe:doradca kredytowy?,