Chip tuning Gdańsk - poradnia-psychped.pl

Chip tuning Gdańsk

Chip tuning to wykorzystanie rezerw wytrzymałościowych naszego samochodu, a także zwiększenie jego maksymalnej mocy. Jest to bezpieczny sposób na ulepszenie swojego pojazdu. Sprawność silnika, jego żywotność i stan techniczny auta decydują w dużej mierze o tym, jak dużych usprawnień można w nim dokonać.


Chip tuning - dla każdego auta? Na czym polega?


Tak naprawdę usprawnić można każdy pojazd, nawet ten, który posiada silnik wolnossący - tutaj jednak efekty nie będą bardzo spektakularne, a procentowy stopień efektywności będzie mniejszy. Podstawowy chip tuning zajmuje około kilku godzin, doświadczony fachowiec będzie w stanie przeprowadzić go w granicach 2-3 h. Na czym polega chip tuning? Mówiąc w uproszczeniu - jest to modernizacja sterowników i oprogramowania silnika. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności, ze względu bezpieczeństwa zgrywa się jednak najpierw fabryczne oprogramowanie producenta. Co ciekawe, mamy wówczas możliwość sprawdzenia, czy auto (szczególnie używane) nie było wcześniej przerabiane. Dzięki zabiegowi chip tuningu moc naszego auta zostaje zwiększona, a przy okazji zużywamy znacznie mniej paliwa - jest to zatem podwójna korzyść, na którą decyduje się coraz więcej właścicieli "czterech kółek".


Chip tuning - jak znaleźć odpowiedni warsztat?


Modyfikacja aut popularna jest na terenie całego kraju. Jeśli jednak zależy nam na warsztacie w konkretnym mieście, najlepiej sięgnąć do wyszukiwarki internetowej. Przykładowo - wpisując frazę chip tuning gdańsk, otrzymujemy listę polecanych placówek, które świadczą usługę chip tuningu na terenie konkretnej miejscowości. Przy wyborze warsztatu warto zwrócić uwagę na to, czy usługę modyfikacji auta poprzedza najpierw kompleksowa diagnostyka pojazdu. Jest to ważne, ponieważ modernizacja aut w złym stanie technicznym, może zakończyć się uszkodzeniem, które uniemożliwią ich dalsze funkcjonowanie. Pamiętajmy również o wspomnianej wyżej konieczności zarchiwizowania pierwotnego oprogramowania producenta w celach bezpieczeństwa.

Słowa kluczowe:chip tuning gdańsk,